Ніс — це наш природний фільтр, який переналаштовується при зміні навколишнього середовища, тому нежить у період холоду це нормально. Також зимою окрім непогоди нас зустрічає ще і спалах ГРВІ, тому соплі – супутник багатьох.
Надлишок слизу може нести зі собою певні ризики, тому нежить ЗАВЖДИ потрібно лікувати.
Ніхто не каже про «лікування» списком з 10 препаратів і для носу і для імунітету і просто так, цілком достатньо буде промивання звичайним сольовим розчином, а якщо є відчуття закладання – то гіпертонічним. ❌Судинозвужувальних ми не застосовуємо і самі собі не призначаємо, адже потенційні ризики вище за можливу користь, а головне, що ця група препаратів НЕ ВПЛИВАЄ на причину, лише ТИМЧАСОВО забирає симптом.
Чим же може бути небезпечний нежить? Головне – це бути фактором розвитку запалень вуха.
*Через слухову трубу рідина з носа може закидатись у вухо, яке є закритою системою. Соплі + тепло, темно і тихо = гарне середовище для ро флори, що призведе до отиту.
Ну і звісно не забуваємо, що застій/порушений відтік слизу з носових пазух може призвести до гаймориту.
Тому, якщо у вас нежить – посилюйте гігієну носа і буде вам щастя і не буде ускладнень. 🌸